JAK SIĘ UCZYĆ SAMODZIELNIE

Lista życzeń Share
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Style uczenia

Słuchowcy zdecydowanie wolą usłyszeć nowe informacje niż przeczytać o nich. Uczą się recytując na głos. Część z nich lubi spokojne dźwięki muzyki, które pomagają wiedzy „wchodzić do głowy”. Innych z kolei rozpraszają odgłosy, dlatego potrzebują raczej spokojnego miejsca i ciszy.

Kinestetycy uczą się przez działanie i dotyk. Mogą mieć problemy, kiedy są zmuszeni do siedzenia podczas rozwiązywania zadań. Dużo szybciej i skuteczniej przyswajają wiadomości, lepiej rozumieją informacje, gdy mają możliwość zapisania ich. Dla nich praktyczne działanie jest podstawą.

Wzrokowcy przetwarzają  nowe informacje czytając, patrząc na grafikę lub oglądając pokaz. Dzieci preferujące ten styl nauki łatwo zapamiętują informacje przedstawione w tabeli lub na wykresie, ale zaczynają się niecierpliwić słuchając słownych wyjaśnień nauczyciela.

 

Kombinacje i preferencje stylów


Tak naprawdę wszyscy uczymy się stylem mieszanym, z przewagą jednego z wyżej wymienionych. I jak pokazuje poniższy diagram, odpowiednio dobrany mix stylów uczenia się sprawi, że nauka czegokolwiek będzie przyjemnym, ciekawym i wciągającym zajęciem.

 

Obejrzyj film     https://www.youtube.com/watch?v=541K8RsTwrQ

Show More

What Will You Learn?

  • Doprowadzać pracę do końca
  • Planowań pracę
  • Dzielić pracę na mniejsze etapy
  • Organizować pracę i czas pracy

Course Content

PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRACY I NAUKI

  • PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRACY I NAUKI
    00:00

JAK SIĘ UCZYĆ SAMODZIELNIE?

WZROKOWCY

KINESTETYCY

SŁUCHOWCY

TEST STYLU UCZENIA SIĘ – sprawdź się

JAK SKUTECZNIE NOTOWAĆ?

„POMODORO” – METODA UCZENIA SIĘ